Vestlusõhtu Marianne Mikkoga KuumRuumis

Uue aasta inspiratsiooni õhtute sarja avab 17. jaanuaril kell 18 KuumRuumis (Koidu 20/2, Rapla)  Marianne Mikko – meie oma Eesti naine Ühinenud Rahvaste Organisatsioonis (ÜRO-s). 

Marianne Mikko on kogu oma teadliku elu olnud ühiskonnas haavatavamate gruppide eestkõnelejaks. Noore ajakirjanikuna tõstis ta esiplaanile puuetega inimeste vajadused, poliitikamaailma siirdudes sai Mariannest tulihingeline naiste õiguste kaitsja. Marianne Mikko esindas Euroopa Parlamendi saadikuna Eesti valijaid aastatel 2004 – 2009 ning kuulus Riigikogu XII ja XII koosseisu aastatel 2011 – 2019. Selle aasta jaanilaupäeval valiti Marianne Mikko ÜRO naiste diskrimineerimise kaotamise komisjoni (CEDAW) liikmeks. Ta on esimene eestlane ja Eesti riigi esindaja, kes sellesse komisjoni on kunagi kuulunud.

Lisaks ajakirjanikutööle ja edukale poliitikukarjäärile on Marianne Mikko kirjutanud mitmeid raamatuid, värskeim neist aasta tagasi ilmunud

“Naise koht”, mida on juba nimetatud feminismi klassikaks eesti keeles.

Vestlusõhtul räägime lähemalt Marianne uuest rollist Eesti naiste eestkõnelejana ÜROs ning tema sulest ilmunud raamatutest. Miks on feminism eesti keeles ikka veel sõimusõna? Kuidas mõjutab eesti naiste igapäevaelu tõsiasi, et meil on oma esindaja ÜRO naisteõiguste komisjonis? Kas meestest on saanud nõrgem sugupool või on  naiste õiguste ja soolise tasakaalu loomisel maailmas veel palju tööd vaja ära teha?

Osalustasu on 15 eurot. Tasumine sündmusel kohapeal.

Palun anna oma osalemisest teada kaidi@naisedraplamaal.ee hiljemalt 15jaanuar.

Date

jaan. 17 2023
Expired!

Kell

18:00 - 21:00
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.