Ettevõtlusnädal 2022

Ettevõtlusnädal 2022

2022 aasta Ettevõtlusnädala avasündmus oli seekord Ettevõtlikud Naised Raplamaal vabaühenduse korraldatud kahe Vändra metsade vahel asuva õunatoodete ettevõtete külastus. –  Mahlametsa OÜ ja Piesta Kuusikaru talu. Mõlemat ettevõtet juhivad abikaasadest tandemid, seega selle aasta Ettevõtlusnädala slogan “Tandem ettevõtluses” sobis suurepäraselt kogu nädala alustuseks.

 
Mahlametsas kohtusime Terje Miteviga, kes tutvustas tootmist ja rääkis ettevõtte  põnevat lugu. Tootmine on asutatud esivanemate talukohale, mis osteti mõsniku käest välja 1875 aastal. Vanast talust on säilinud laut ning maakivist kelder.  Lapsepõlves mängumaana kasutusel asunud  elumaja vundamendile on tulevikus plaan ehitada välikohvik. Kogu kompleks asub väga atraktiivselt maantee ääres ja ei jää möödujale märkamata. Tootmishoone katus on uhiuus solarstone, kas see köidab kohe tähelepanu.  Ettevõttes töötab Terje ise jon ka üks töötaja, peres on 4 tütar , kes kibedal õiuahooajal samuti löövad tootmisprotsessis kaasa. Pereisa töötab praegu siiski veel mujal. Lisaks õuntele pressitakse ja pastöriseeritakse ka muid marju ja puuvilju ning alles hiljuti lisandus tootmisesse ka jäätis, kaubamärgi all  Rosenberry.
Mahlametsa on pälvinud väga palju erineva kategooria tunnustust. Mitmed meie naised said Terje käest inspiratsiooni ning tekkis ka koostööhuvi.
 
Teisena külastasime Piesta Kuusikaru talu. Nende talu on samuti rajatud esivanemate maadele, kuigi küll mitte talukohale. Külli Eller rääkis meile väga kütkestava loo sellest, kuidas nad abikaasaga sinna otsustasid minna, olles ise täiesti linnainimesed, töötasid  täiesti teisel erialal ja kuidas õigete juhuste kokkulangemise tõttu on kujunenud nende praegune põnev maaelu.  Üllatusena tuli see, et nende kodu ja õunamahla tootmishoone eest kulgeb Euroopas tuntud jalgratturite rada ja nii mõnigi kord käidi värava taga küsimas, kas saab ööbida. lõpuks ei aidanud muud, kui tuli ehitada ka külaslistemaja ning nüüd saab tõesti seal ka ööbida. Ja kui juba ööbida, siis peab ka süüa saama ja otsus kuuri asemele kohvik rajada sündis kergelt. Piesta kaubamärgi all toodetakse väga erinevaid tooteid, lisaks õunale on võetud tootmisesse ka mustsõstar. Turustatakse peamiselt jaekettidesse, restoranidele ja on ka e-pood. Kõige uuem toode nende valikus on õunastroop, mis pakkus meile kõikidele suurt põnevust.  Piesta on samuti oma toodetele pälvinud väga mitmeid tunnustusi ja auhindu. Lahkusime inspireeritult ja vaimustunult. Raplamaa Ettevõtlusnädal on avatud!