Tootefoto koolitus

Tootefoto koolitus

Maria Mettas

Kolmas koolitus, Raplamaa Partnerluskogu poolt rahastatud “Arenguhüppe aasta 2022” meie ühingu liikmete toimus 25.augustil  Raudkivil, Nõmmkülas. Oma teadmisi ja oskusi jagas meiega fotograaf Kristi Kuusmik-Orav REKfotost. Oli äärmiselt infoküllane ja praktiline päev, kus saime häid nippe ja mõtteid, kuidas kasutada erinevaid kaameraid, valgust ja fookusnurki.

Päeva esimeses osas käisime läbi hea tootefoto saavutamise teooria ning päeva teises pooles sukeldusime praktikasse.

Kasutasime kõik oma nutitelefone ja Kristi õpetas meile ka erinevaid programme kasutama. Saime teavet selle kohta, kuidas kasutada lihtsaid ja koduseid vahendeid nagu küpsetuspaber, maalriteip ja mahlapaki sisu, et ehitada üks kena fotostuudio.

Tootefoto koolitus on igale ettevõtjale tänases kiirelt, vahelduvas sotsiaalmeedia maailmas elulise tähtsusega, sest foto loob kliendiga esimese kontakti, olgu siis tegu tootega või teenusega, hea foto kirjeldab visuaalselt toote sisu. Saime kõik selged juhised ja signaalid, kuidas tootefotosid ka tellida, mitte ainult ise lavastada. Meile rõhutati, et oma soovides tuleb olla põhjalikult konkreetne, mitte eeldada, et fotograaf sinu toodet tunneb ja teab selle lugu, mida see edasi kannab.

Nüüd jääb üle vaid õpitu praktikasse rakendada ja seeläbi oma ettevõtte konkurentsivõimet parandada.

 

Illustratsiooniks on koolitusel osalenute tehtud fotod.