Teraapiline savikoolitus 03.11.2022

Teraapiline savikoolitus 03.11.2022

“Arenguhüppe aasta 2022” viimane, viies koolitus toimus 3. Novembri õhtul TaevaniMaani Meistrikojas, Raplas.

Ettevõtlikud Naised Raplamaal 18 liiget kogunes neljapäeva õhtul TaevaniMaani meistrikoja suurde ja ja hubasesse ruumid,et üheskoos õppida midagi uut ning stimuleerivat. Õpiti savilehetehnikas vaagna tegemist, mis on kohane tegevus igale tasemele, nii algajale kui edasijõudnule.

Juhendaja andis igale inimesele paraja koguse saviplaadi ja õpetas, kuidas savi soojaks teha, muljuda ja vormida, kuidas viimistleda nii, et savi sisse ei jääks õhumulle, mis võivad hiljem kuumusega ahjus puruneda. Igaüks sai valida omale sobilikus suuruses vaagna või kausi, mille järgi vormi valida. Samuti õpetas Maria, kuidas ja milliste vahenditega mustreid või kujundeid vajutada ja kuidas seda kõike siis viimistleda. Toote valmimise järel võeti ettevaatlikult vormist välja ja tehti viimane viimistlus, dekoreeriti,  lisati kuupäev ja initsiaalid. Toode peab kuivama 2 nädalat ning seejärel glasuuritakse. Võimalusel osaleme ka selles protsessis.

Maria sõnul võib kõiki valmis asju pesta nõudepesumasinas ning seega kasutada igapäeva lauanõuna – igati praktiline ja ääretult kaunis.
Õhtu jooksul õpiti savikunsti maailma sügavuti tundma, saadi praktilisi teadmisi ja näpunäiteid, mis olid julgustuseks ka edaspidisteks katsetusteks.

Kõik osalejad märkisid kui ühest suust, et nad pole ammu üheski tegevuses nii kohal olnud, kui sellel õhtul ehk kõik argiteemad ununesid. Tõeline teraapia, mis oli kenaks lõpetuseks  kogu koolitusaastale.

Iga kohtumine heas ja vabas õhkkonnas tugevdab oluliselt ühingu liikmete vahelist kontakti ning loob eeldused uueks koostööks ja koostegemiseks.

Aasta jooksul kasvas ühing 10 uue liikme võrra, mis tänaseks on 82 vahvat, ettevõtlikku, teokat naist,mis näitab jätkuvalt ühingu tugevust ja vajalikkust, soovi kuuluda Ettevõtlikud Naised Raplamaal vabaühendusse.

Katrin Klaebo, projektijuht