ÖÖKINO 3. augustil Rapla Lauluväljakul

ÖÖKINO 3. augustil Rapla Lauluväljakul

Katrin Klaebo

 

Esimest korda toimus Rapla Lauluväljakul hilisõhtul ÖÖKINO. Sündmus oli seotud läbi 2022- 2023 aasta kestva Raplamaa Partnerluskogu LEADER kogukonna edendamise meetmest rahastatud projektiga ja ühtlasi lõpetas selle konkreetse projekti tegevused. Filmivalikus oli taaskord teemad, mis seotud naise tervisega, nii vaimse kui füüsilise tervisega.  Linastus 2023 aasta prantsuse režissööri Marc Fetucci draama- komöödia Sisuks kahe kunagise sõbranna taaskohtmine ja reis Kreekasse, millest nooruses unistati. Sihtkohta jõudes mõistavad nad, et unenäolised unistused ei lähe alati nii, nagu nad olid planeerinud. Ajaga on muutunud nii arusaamine puhkusest kui elust!

Orig. pealkiri: „Les Cyclades”, inglisk. ”Two tickets to Greece”
Tootjamaa: Prantsusmaa 2023
Filmi režissöör: Marc Fitoussi
Osades: Laure Calamy, Olivia Cote, Kristin Scott Thomas

Film oli varustatud eestikeelsete subriitritega.  Filmilevitajaks Estinfilm  OÜ, tehniline teostus Tartu Elektriteatrilt, kaasatud oli Rapla Kultuurikeskuse tehnilised töötajad ja Ettevõtlikud Naised Raplamaal vabaühingu liikmed.

Filmi vaatas 175 inimest, külastajaid oli Raplast, Märjamaalt, Kohilast, Tallinnast ja Järvamaalt.

Ettevõtlikud Naised Raplamaa ühingu ligi 90- st liikmest oli filmiõhtu õnnestumisele  kaasatud 13 naist.
Ühingu liikmed müüsid soolaseid ja magusaid suupisted ja mittealkohoolseid jooke. Varutud olid istumisalused ja kõikidele vaatajatele pleedid.  Seanss lõppes kell 23.50, taevas oli pilvitu, vaatamata mitmele eelnevale heitlikule ööpäevale imeilus õhtu.

Tagasiside külastajatelt on olnud positiivne, ning projektirahastuse kaasamise võimalusel on tiim valmis jätkama nii Naiste Ööde Filmifestivali, kui ka teisi läbi aasta kestvaid erinevaid sündmusi 2024 aastal.