“Meediakoolitus- eneseväljanduse arendus.”

“Meediakoolitus- eneseväljanduse arendus.”

“Arenguhüppe aasta 2022 “ teise koolituse ühingu liikmetele viis 9. juunil Rapla Kultuurikeskuse Weinbergi saalis läbi Eesti tuntud spordireporter Marko Kaljuveer.

Koolituse eesmärgiks oli anda teadmisi ja praktilisi oskusi tööintervjuudes, avalikes esinemistes ja suhtluses oma meeskondades ning ka igapäevaelus ette tulevates juhtumistes.

Õpiti, kuidas tõusta esile väljendades oma mõtteid selgelt, lühidalt ja veendunult. Kuidas intervjuusid anda huvitavalt, illustreerides neid vastavate lugudega. Kuidas rahu säilitada ja oma mõtet komistamata intervjuuga edasi liikuda, samuti seda, kuidas intervjuu käigus endast hea mulje jätta, pöörates tähelepanu nii sõnastusele. Kuidas öelda õigeid asju õigel ajal, isegi keerukates olukordades.

Koolituse jooksul toodi ka näiteid meediast, nii tõsiseid kui naljakaid, intervjuude näiteid, nii ebaõnnestunud kui meeldejäävatest näidetest. Räägiti sellest, kuidas olla valmis rasketeks küsimusteks ja erinevustest tele, raadio ja kirjutavale meediale antavatest intervjuudest. Näpunäited anti teemal, millist värvi armastab ekraan ja kuidas riietuda teles esinemiseks.

Koolituse teine pool oli praktiline- kuidas anda intervjuud mikrofoniga reporterile.

Meie liikmetele oli selline praktiline koolitus esmakordne, tekitas veidi ärevust, kuid kindlasti tunneb igaüks eelnevale õpitule tuginedes end varasemast enesekindlamana.

Koolitusel osales 16 naist.

Fotod: Katrin Klaebo