Ettevõtlusnädal 2022 Motivatsiooniõhtu

Ettevõtlusnädal 2022 Motivatsiooniõhtu

Ettevõtlikud Naised Raplamaal vabaühendus on RAEK-i partnerina kaasatud üleriigilise Ettevõtlusnädala korraldustiimi juba kaheksandat aastat. Ja juba mitu aastat olemegi korraldanud nädala jooksul kaks sündmust.. Seekord pani korraldusele õla alla ka Rapla vald.

3. oktoobril külastasime Pärnumaa toidutootjaid.  6. oktoobril viis Ene Seidla HAL Koolitusest  29- le osalejale läbi koolitus-töötoa „Kaosest sünergiani“.

Töötoa eesmärgiks oli saada positiivne kogemus – kinnitus, et suudame rohkem, kui arvasime.

Saime teada, miks me pole alati ratsionaalsed ja kuidas oma mõtteid uuesti korrastada ärevuse tekkides.  Tegime praktilisi äratusharjutusi ja koostöö harjutusi. Kogesime, et muutustes on meie esimene reaktsioon enesekaitse. Kuidas töötada uuenenud oludes üksteist toetades, mille osas saab ja peab tegema kokkuleppeid. Ühe Tiina Saar- Veelma mõõdiku järgi peaksime aeg-ajalt küsima endalt küsimuse „kui põnev sul praegu on?“. Tore väljend kajakajuhtimisest „palju kisa ja palju valget asja“  tekitas naerupahvakuid ja äratundmist meist paljudes

Mitu soovitust, millist töögruppi kõige enam toetada, sai kinnitust, et entusiasti toetamine on kõige tähtsam, saime teada, mida teha, kui elevant ära väsib. Õppisime ka, et tuleks vaadata olukorda  distantsilt, tõusta mõttes kõrgemale, vaadelda olukorda nn. helikopterilt ja tuletada 2 aasta pärast tänast olukorda meelde.

Iseõppiv meeskond muutustes pakkus ka argiõhtul 29 inimesele koostööelevust, kus ülesandeks oli toota väikeseid esemeid praagi ja kadudeta. Väga vahva oli jälgida, kuidas kohe eraldus eestvedajaid ja kuidas välkkoosolekutel tekkis väga ratsionaalseid uusi ideid võimalikult palju ja kvaliteetselt tootmist korraldada.

Nii, nagu tootmisprotsessis on ressurss lõputu, võib öelda kokkuvõtvalt, et meie ühinguga liituvate naiste hulk on lõputu. Samal õhtul esitati veel kaks avaldust ning maagiline arv 80 liiget ühingul on täitunud!