Juba neljandat korda tähistasid Raplamaa ettevõtlikud naised oma kodukandis maanaiste päeva. Sündmusega tõsteti esile oma kohaliku piirkonna julgeid eestvedajad ja elushoidjaid. Sel korral ulatasime mikrofonid oma ühingu naistele. Sündmuse alapealkirjaks sai: Meie naised ja nende lood. Saatuse tahtel sai sõna ka Tanel.
28. novembri õhtul kogunes Rapla kultuurikeskusesse pea 50 huvilist, et tasuta osa saada tänavusest maanaiste päevast. Sügishooajale omaselt tuli kohe alguses külastajatele teatavaks teha, et oodata oli üllatusesinejaid. Neljast välja kuulutatud ettevõtlikust naisest, kes pidi tol õhtul oma lugu jutustama, olid pooled haigestunud ega saanud osaleda. Nii saidki sõna need tragid ja asjalikud, kes viimase hetke kutse peale kohkuma ei löönud.
Tänavusel maanaiste päeval astusid üles:
Piia Kõverik
Piia on sündinud ettevõtjaks. Ta on töötanud terve elu iseenda ettevõttes. Kõige enam on temalt küsitud: kuidas ta seda kõike jõuab? Ta vastab – kui teha seda, mis paneb särama ja teha kõike kirega, siis lihtsalt naudid ja kulged oma tegemistes. Elu on pakkunud talle palju väljakutseid ja tema kogemustepagas on suur. Tänu läbielatule on ta võtnud oma missiooniks propageerida elusama elu elamist, mida teostab iseenda loodud heaolukeskuse, Rapla Elujõu keskuse kaudu.
Eli Sukles
Eli on olnud aktiivne ühiskonnaliige mitmes rollis. Tähtsaim roll on olnud viimased aastad kindlasti emana, kuid lisaks jõuab ta tegutseda karjäärispetsialistina, nasikodukaitsjana, ettevõtjana, koolitaja ja peojuhina. Aastaid on ta olnud aktiivne ka tantsuvaldkonnas, noorsootöös ja erinevate ürituste korraldamises. Eli peab oluliseks enese arendamist ja väljakutseid.
Ning üllatusesinejatena:
Tanel Vahter
Tanel on Lääne päästekeskuse Rapla-Järvamaa päästepiirkonna juhataja. Üks osa tema tööst on erinevad ennetustegevused. Just kriisiolukorraks valmistumisest käis ta ka maanaiste päeval rääkimas. Ta selgitas ja ka näitas, millised abivahendid ja varud võiksid meil kõigil kodudes valmis olla.
Gaidi Mölder
Gaidi on Kehtna kandi maapiirkonda koos oma abikaasa ja lastega loonud kauni kodukoha, mis pälvis ka üleriigilist tunnustust. Lisaks sellele, et tema kodukoht on väga ilus, toimub seal ka vilgas tegevus. Nimelt on pere rajanud oma kodukööki ja elutuppa eduka Loobergi talu kodurestorani, mida tullakse avastama kõikjalt Eestist kui ka piiri tagant.
Lisaks ettekandjatele ütles inspireerivad tervitussõnad Märjamaa vallavanem Triin Matsalu, meelelahutuseks esines meile ettevõtlike naiste tantsutrupp ning õhtut juhtis Stina Andok.
Idee tähistada Rahvusvahelist maanaiste päev sai alguse ÜRO Naiste Konverentsil Pekingis 1995 aasta septembris. Sel moel hakati tunnustama ja toetama maailmas maanaiste mitmekülgset rolli.
Tänapäeval on maanaise mõiste ajas muutunud ning ka maapiirkonda mõtestatakse erinevalt. ÜRO seisukoht on olnud, et maanaine selle päeva tähenduses on ükskõik, milline naine, kes elab või tegutseb maapiirkonnas.
Maanaiste päeva hakati tähistama 1997. aastast WWSF (Women`s World Summit Foundation) eestvedamisel. Eestis on maanaiste päeva tähistatud erinevate organisatsioonide poolt alates 1998. aastast.
Sündmust toetab Raplamaa Partnerluskogu LEADER ettevõtluse edendamise meede 2.